O nas

Nasza historia

Najpierw były książki, dużo książek.

Zbierane dla siebie, wiele uratowanych przed zniszczeniem. Wszystko to z miłości do czytania oraz szacunku dla słowa pisanego i twórczości minionych pokoleń. Dla nas nie ma znaczenia, ile razy i przez kogo były czytane, ponieważ wciąż mogą wiele wnieść do życia tych, którzy po nie sięgną. Książki poszerzają horyzonty, rozwijają wyobraźnię. Pokazują prawdę o

świecie i człowieku. Pomagają nam przenieść się do innego świata - chociaż na chwilę odrywając nas od problemów dnia codziennego. Zapewniają rozrywkę i relaks po ciężkim dniu pracy. W pewnym momencie zaistniał pomysł, aby połączyć tę pasję z pracą. I właśnie tak powstał nasz Antykwariat.

Jesteśmy małą, rodzinną firmą, założoną 1 września 2012 roku, prowadzoną przez Barbarę Gelber z pomocą jej córki Gabrieli. Nasza siedziba znajduje się w Warszawie, w samym sercu Grochowa (Praga Południe) przy ulicy Grochowskiej 106

Dla nas Antykwariat nie jest zwykłym sklepem. To prawdziwa świątynia miłośników literatury - wehikuł czasu, który może przenieść Cię gdziekolwiek tylko chcesz. Obecnie mieścimy się w przedwojennej kamienicy, nieopodal Placu Szembeka, naprzeciwko malowniczej ulicy Kawczej. Do obecnego lokalu przeprowadziliśmy się w listopadzie 2020. Jest on bardziej przestronny, dzięki czemu nasze zbiory (które w międzyczasie zdecydowanie się rozrosły) są lepiej przechowywane, a nasi Klienci mogą buszować w książkach w znacznie bardziej komfortowych warunkach.

Wszystkie książki są dla nas tak samo ważne, dlatego posiadamy bogatą ofertę pozycji z różnych dziedzin. Począwszy od książeczek dla najmłodszych dzieci, przez literaturę piękną, książki historyczne, poradniki, kulinaria, biografie aż po dzieła naukowe - gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Za niewielką cenę można u nas nabyć używane, wartościowe pozycje głównie w języku polskim, ale również literaturę obcojęzyczną - angielską, rosyjską, niemiecką, francuską, czasem też w innych językach.

Posiadamy książki z wyczerpanych i nie wznawianych już nakładów, również pierwsze wydania oraz egzemplarze z dedykacjami i autografami autorów. Nic dziwnego, że często bywają u nas kolekcjonerzy, którym udaje się znaleźć prawdziwe perełki. Dbamy, aby każda książka była kompletna i w dobrym stanie. Mamy też dużo “prawie nowych” książek, obecnie wydawanych, bez widocznych śladów użytkowania, które u nas, w przeciwieństwie do księgarni, można kupić za niską cenę.

Poza książkami

W naszym antykwariacie znajdziesz

  • Mapy
  • Czasopisma
  • Nuty
  • Znaczki pocztowe
  • Drobne przedmioty kolekcjonerskie
  • Płyty gramofonowe (winylowe), CD, DVD, magnetofonowe
  • Pocztówki

Posiadamy przeważnie pojedyncze egzemplarze, więc Drogi Kliencie nie zwlekaj z decyzją, bo na następną taką okazję możesz długo czekać. Jeżeli nie mamy książki, która Cię interesuje, prosimy o kontakt, ponieważ nie wszystkie książki są jeszcze skatalogowane.

Przejdź do kontaktu

Zapraszamy!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności

Rozumiem